253 shoferë të sanksionuar në Shkup

Shkupi

253 shoferë të sanksionuar në Shkup

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 08:36
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (06.12.2023) ka vazhduar me kontrolle komunikacionin.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 253 masa, nga të cilat 13 sanksione për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 12 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, 11 sanksione për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit.

Pesë sanksione për drejtim të automjetit kalimi i sinjalistikës së mbyllur – dritë e kuqe, 29 masa për mospërdorimin e rripit…

Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat