Dy punëtorë janë lënduar gjatë kryerjes së punëve në një kompani në Shkup

Shkupi

Dy punëtorë janë lënduar gjatë kryerjes së punëve në një kompani në Shkup

Më: 19 janar 2024 Në ora: 18:23
Ilustrim

Dy punëtorë janë lënduar gjatë kryerjes së punëve në një kompani në Shkup.

MPB njofton se në SPB Shkup, dje në orën 08:30 është raportuar se N.T., me lëndime trupore është sjellë në spitalin privat në Shkup. në 26 dhe V.M. 33 vjeç, të dy nga Shkupi.

Sipas njoftimit, siç thuhet nga MPB-ja, lëndimet i kanë pësuar gjatë kryerjes së detyrave të punës në një kompani në zonën e Gazi Babës – Shkup.

Është kryer kontroll dhe për ngjarjen është njoftuar inspektori i punës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat