Stojanovski: Sot do të vendosim nëse nesër do të ketë transport publik në Shkup

Shkupi

Stojanovski: Sot do të vendosim nëse nesër do të ketë transport publik në Shkup

Më: 22 janar 2024 Në ora: 18:18
Stojanovski: Sot do të vendosim nëse nesër do të ketë transport publik në Shkup

Kryetari i Sindikatës NP Shkup, Miço Stojanovski pas përfundimit të seancës së jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit, në të cilën u mor vendim për ndarjen e subvencioneve për ndërmarrjen publike të transportit të qytetit ka theksuar se do të vendosim nëse do të ket apo jo transport publik në Shkup sot nga ora 17:00 deri në orën 12:00, por nesër në mëngjes nga ora 04:45 transporti publik do të vazhdojë të funksionojë normalisht siç ka funksionuar në të kaluarën

Faleminderit njerëzve pas, 500 njerëzve që na dhanë një mbështetje të madhe sot dhe ngrinë në këto temperatura minus.

Falenderoj edhe 25 këshilltarët në Këshillin e Qytetit të Shkupit, të cilët janë edhe nga opozita, që tashmë është marrë vendimi për transferimin e subvencionimit të plotë për vitin 2024 në NTP, njëherësh apo si do të pajtohen. se mund të jemi të qetë në vitin 2024”, tha Stojanovski pas përfundimit të seancës.

Paraprakisht, Këshilli i Qytetit të Shkupit me 25 vota “për” dhe asnjë kundër dhe abstenim në seancën e sotme të 14-të të jashtëzakonshme mori vendim për ndarjen e subvencioneve për NTP Shkup për vitin 2024 në vlerë prej 11 milionë euro. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat