Shqiptohen 135 gjoba në komunikacion në Shkup, 20 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Shqiptohen 135 gjoba në komunikacion në Shkup, 20 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 10:00
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (26.02.2024) ka vazhduar me kontrollet në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 135 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 135 masa.

Nga to, 20 masa për tejkalim të shpejtësisë, 12 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, pesë masa për kalim në semaforë të kuq.

Dhe 13 masa për përdorimin e celularit gjatë vozitjes…”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat