172 gjoba në Shkup, 19 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes

Shkupi

172 gjoba në Shkup, 19 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes

Më: 20 mars 2024 Në ora: 09:13
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (19.03.2024) ka vazhduar me kontrolle të shtuara në trafik me çrrastë vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 172 gjoba.

Prej tyre 14 kanë qenë për vozitje pa patentë shoferi, 8 sanksione për kalim në semafor të kuq, 13 gjoba për mosvënien e rripit të sigurimit, 19 sanksione për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit.

“Kontrollet në qarkullimin rrugor do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat