188 shoferë të sanksionuar në Shkup

Shkupi

188 shoferë të sanksionuar në Shkup

Më: 16 prill 2024 Në ora: 09:17
Foto ilustrim

MPB njoftoi se Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (15.04.2024) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 188 masa, nga të cilat 25 sanksione për ngasje me shpejtësi të lejuar, 17 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, shtatë sanksione për kalim të sinjalistikës së mbyllur – semafor i kuq, katër masa për drejtim të automjetit. nën ndikimin e alkoolit”, thuhet në njoftim.

Ato shtojnë se kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat