Shqiptohen 100 masa në Shkup

Shkupi

Shqiptohen 100 masa në Shkup

Më: 3 maj 2024 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (05.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 100 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 100 masa.

Nga to, 14 masa për drejtim të automjetit pa patentë shofer, 12 masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, pesë masa për mospërdorim të rripit të sigurisë…”, thonë nga MPB.

Nga atje u bëjnë thirrje shoferëve të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut për të rritur sigurinë në trafik dhe për të kontribuar së bashku për rrugë më të sigurta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat