Ndalohen dy persona nga Shkupi, dyshohen se kanë kryer katër krime

Shkupi

Ndalohen dy persona nga Shkupi, dyshohen se kanë kryer katër krime

Më: 4 maj 2024 Në ora: 12:27
Foto ilustrim

MPB njofton se njësiti për punë të brendshme të Qendrës dhe Bit Pazarit në SPB Shkup ka paraqitur kallëzim penal kundër Sh.N. e cila në zonën e Qendrës së Shkupit dhe një në komunën e Aerodromit, si dhe ndaj F.L (22) nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të bazës së dyshimit për kryerjen e veprës penale “ndihma”.

Gjegjësisht, i pandehuri i parë i ka kryer krimet në dy muajt e fundit, duke përdorur forcën fizike dhe mjetet e përshtatshme, ka hapur bravat e veturave, ka sekuestruar automjetet dhe ia ka dorëzuar të pandehurit të dytë, ku automjetet janë zbërthyer dhe shitur për pjesët.

Punonjësit e policisë me urdhër të gjykatës kanë kontrolluar vendndodhjen në pronësi të F.L., ku janë gjetur një sasi e madhe e pjesëve të automjeteve me origjinë nga krimet.

Është njoftuar prokurori publik dhe nga gjyqtari i procedurës paraprake Sh.N. ndaj tij është caktuar masa e paraburgimit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat