“Një fije floku t’i prekë Rama studentëve... do të mjerohet” - Bota Sot
“Një fije floku t’i prekë Rama studentëve... do të mjerohet”

Shqipëria

“Një fije floku t’i prekë Rama studentëve... do të mjerohet”

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 14:32
Sali Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar kreun e qeverisë Edi Rama se nëse një fije floku do t’i prektet studentëve protestues, artëherë ai do të mjerohet.

I pranishëm në akademinë politike të forumit rinor të PD-së, Berisha ka folur në lidhje me gjendjen aktuale politike si dhe protestën e studentëve.

“Flamuri i studentëve është flamur i shpresës, flamur i të drejtës!" Një paralajmërim për Ramën: "Një qime floku po u preke studentëve do mjerohesh!”

- Fjala e mbajtur në Akademinë Politike 2018 të FRPD, i organizuar me mbeshtetjen e fondacionit Konrad Adenauer dhe PD, me pjesëmarrjen e 120 studentëve nga i gjithë vendi, të anëtarit të Bundestagut, deputetit gjerman të CDU-së Andreas Lammel si dhe të zëvendës Sekretarit të Përgjithshëm të PPE, Christian Kremmer. sb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...