Paralajamërimi i policisë për studentët: Mos pengoni veprimtarinë e universiteteve, në të kundërt... - Bota Sot
Paralajamërimi i policisë për studentët: Mos pengoni veprimtarinë e universiteteve, në të kundërt...

Shqipëria

Paralajamërimi i policisë për studentët: Mos pengoni veprimtarinë e universiteteve, në të kundërt...

Më: 9 janar 2019 Në ora: 23:21
Ilustrim

Në lidhje me thirrjen e studentëve për të ndaluar rrjedhën normale të mësimit në universitete reagoi edhe policia e Shtetit.

Përmes një deklarate për shtyp policia bën me dije se persona të caktuar kanë tentuar të pengojnë në mënyrë të paligjshme dhe të dhunshme veprimtarinë normale mësimore në disa universitete të vendit, duke penguar dhe mohuar të drejtën e studentëve për të studiuar.

Në të njëjtën kohë, këta persona që kanë tentuar të cënojnë procesin mësimor, kanë konsumuar kundërvajtje administrative dhe vepra penale për të cilat do të mbajnë përgjegjësitë përkatëse.

Policia e Shtetit u bën thirrje studentëve, që tentojnë të përfshihen, pa u thelluar, në veprimtari të paligjshme, të veprojnë me maturi e përgjegjësi dhe të evitojnë ngarkesën me barrë shkeljesh ligjore dhe rekordesh policore që në hapat e parë të karrierës profesionale, barrë e cila mund t’u kushtojë shumë në të ardhmen e tyre profesionale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...