“Mjerë ne shqiptarët”, kryetari i Unionit të Gazetarëve përplaset me Baton Haxhiun: Monstër komunikimi, i paedukatë dhe vettradhëtar - Bota Sot
“Mjerë ne shqiptarët”, kryetari i Unionit të Gazetarëve përplaset me Baton Haxhiun: Monstër komunikimi, i paedukatë dhe vettradhëtar

Shqipëria

“Mjerë ne shqiptarët”, kryetari i Unionit të Gazetarëve përplaset me Baton Haxhiun: Monstër komunikimi, i paedukatë dhe vettradhëtar

Më: 10 janar 2019 Në ora: 18:36
Baton Haxhiu dhe Aleksandër Çipa

Gazetari Aleksandër Çipa e quan “të paedukatë”, “monstër komunikimi” dhe “vetëtradhëtar” kolegun e tij Baton Haxhiu.

Duke ju referuar letrës së këtij të fundit për presidentin Ilir Meta, ku i kërkonte dekretimin si ministër të Jashtëm të Gent Cakajt, Çipa shprehet se “kapaciteti intelektual i Baton Haxhiut është i vettradhetueshëm prej gazetarit Baton”.

Ndër të tjera ai shkruan:

“Kapaciteti intelektual i Baton Haxhiut eshte i vettradhetueshem prej gazetarit Baton. 

Por paedukatesia publike e Baton Haxhiut permes nje letre publike drejtuar Presidentit te Republikes se Shqiperise, misherohet vetem tek shprehja e pare adresuese: ” Pershendetje Ilir!”

Vlera si monster komunikimi dhe sidomos prej ndermjetesi formal dhe informal e Batonit, fatkeqesisht eshte ende e paditur per qeverises te hershem dhe te perkohshem shqiptare me se pari ne Tirane dhe dokur edhe ne Prishtine.

Mjere ne shqiptaret per shtetaresine qe kemi si ne shtetin e vjeter qe sillet perhershmerisht si rishtar, edhe per te riun qe mbetet femije dhe naiv djallezor!!!!”, nënvizon Çipa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...