"Rrijini larg Ramës, mos e afroni që të mos vini erë edhe ju vetë" - Bota Sot
"Rrijini larg Ramës, mos e afroni që të mos vini erë edhe ju vetë"

Shqipëria

"Rrijini larg Ramës, mos e afroni që të mos vini erë edhe ju vetë"

Më: 12 janar 2019 Në ora: 11:25
Vasili, Rama dhe Meta

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, sjell në vëmendje qëndrimet e ndryshme, sipas tij, të kryeministrit Edi Rama për Ilir Metën president.

Deputeti opozitar shkruan ne nje status ne Facebook, se vetëm 7 muaj më parë Rama vlerësonte lartg figurën e Metës si president ndërsa tani e sulmon atë me ctë mundet.

Statusi

Rrini larg nje te lajthituri si Edi Rama.(dje dhe sot per Meten dhe Nishanin).

Qe Edi Rama kur flet pervec se ben pis por edhe qelb ere tere mjedisin e logjikes kete e dine te gjithe.

Padija dhe shkollepakesia e tij kuterbon.
Por shume me te qarta jane fjalet se komentet.

Ky shpifurine logjike kryeminister ne maj te 2018 pra 7 muaj me pare lexoni çfare thoshte per Ilir Meten President:

“Ajo që unë vlerësoj është pozicioni që ai mban.Nëse nuk do ishte Meta, por një person që s’do kishte bagazh nga e shkuara do ishte shumë keq.

Është presidenti më i mirë që kemi pasur.”- u shpreh Rama në “abc”.

Ndersa po ky shpifurine logjike kryeminister qe i hoqi edhe portretin ja cfare thote sot per Bujar Nishanin:

“Nishani meriton sot respekt për shkak të Metës se pavarësisht se u bë qesharak, ishte partiak, s’ka arritur aty ku ka arritur Meta që ka sfiduar rendin kushtetues”, tha Rama.
Rrijini larg ketij te marri qe s’di çflet,mos e afroni qe te mos vini ere edhe ju vete!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...