Nishani padit Ramën për shpifje - Bota Sot
Nishani padit Ramën për shpifje

Shqipëria

Nishani padit Ramën për shpifje

Më: 19 janar 2019 Në ora: 23:24
Bujar Nishani dhe Edi Rama

Ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka vendosur të padisë për shpifje kryeministrin Edi Rama pas akuzës që bëri se “vëllai i Presidentit e ktheu në lloto mencën në Qytetin Studenti”.

Ish-presidenti siguron se i vëllai as nuk ka tentuar, as nuk ka nuk ka privatizuar kurrë ndonjë objekt në Qytetin Studenti.

Bujar Nishani e sfidon Edi Ramën, si njeriu që ka në dorë çdo pushtet dhe çdo zyrë publike, nga tatimet tek hipoteka, të bëjë publike dokumentet që provojnë se vëllai i ish-presidentit është pronar i ish mensës në Qytetin Studenti apo ka kryer ndonjë aktivitet llotoje aty.

E për të vërtetuar se kjo akuzë është shpifje, Nishani nëpërmjet rrjetit social Facebook publikoi certifikatat e pronisës së pronarëve dhe që nuk kanë asnjë lidhje me të ose familjen e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...