16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues - Bota Sot
16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues

Shqipëria

16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 09:55
Lulzim Basha

E shtuna po vjen vrullshëm. Me 16 shkurt opozita ka ftuar popullin e pakënaqur nga kryeministri Rama për bashkëqeverisjen e tij me krimin, siç akuzojnë Basha dhe Kryemadhi, pra me  këtë protestë synojnë ta largojnë Edi Ramën.

Nga selia e PD dhe LSI thonë se parashikojnë mbi 200 mijë veta me datë 16 shkurt. Dhe pas datës 16 do të krijohet një qeveri e re pa Edi Ramën kryeministër, qeveri e cila do të marrë fatet e vendit për të marrë statusin kandidat në BE si dhe për të zhvilluar zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe ato vendore, në një ditë, brenda këtij viti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...