Protesta në Tiranë, delegacioni i BE-së kërkon shmangien e dhunës - Bota Sot
Protesta në Tiranë, delegacioni i BE-së kërkon shmangien e dhunës

Shqipëria

Protesta në Tiranë, delegacioni i BE-së kërkon shmangien e dhunës

Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 13:32
Protesta në Shqipëri

Delegacioni i Bashkimit Ecropian në Tiranë ka reaguar tensionet në protestën para kryeministrisë.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter u bëhet thirrje palëve për shmangie të dhunës dhe të tregojnë përmbajtje.

“E drejta e qytetarëve për të shprehur veten përmes protestës paqësore është një vlerë thelbësore e një demokracie moderne evropiane”, thuhet në reagim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...