Manjani: Qëndrimi i Lefter Kokës i papranueshëm, shpresoj të dalë mbi interesat personale - Bota Sot
Manjani: Qëndrimi i Lefter Kokës i papranueshëm, shpresoj të dalë mbi interesat personale

Shqipëria

Manjani: Qëndrimi i Lefter Kokës i papranueshëm, shpresoj të dalë mbi interesat personale

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 23:09
Ylli Manjani

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me vendimin e deputetit të LSI-së, Lefter Koka, për të mos lënë mandatin e deputetit.

Në një postim në fb, Manjani thotë se Lefter Koka është një shok i mirë dhe kontribues politik që nga themelimi në LSI.

Sinqerisht, vijon Manjani, ende nuk e mendoj që LSI mund ta humbasë këtë kontribues.

Por Manjani thekson se qëndrimi i tij personal është i papranueshëm dhe nuk mund të zhbëjë dot vendimin politik të Opozitës përfshi këtu edhe LSI.

Manjani: Ndoshta mungesa e komunikimit normal të LSI me Lefterin mund të ketë vështirësuar disi kuptueshmërinë e qëllimit të mirë të vendimit politik, për të mos qenë as fasadë dhe as tubi i oksigjenit të sundimtarëve të sotëm arrogantë.

Ish-Ministri Manjani nënvizon se asnjëherë nuk është vonë për t’u ngritur mbi qëndrimet personale.

Manjani: Lefteri ka ditur të dalë mbi interesat personale. Shpresoj të vijojë ta bëjë...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...