Protestuesit e Shkodrës nisen drejt Tiranës, Kryetari i PD: Po na bëjnë presion - Bota Sot
Protestuesit e Shkodrës nisen drejt Tiranës, Kryetari i PD: Po na bëjnë presion

Shqipëria

Protestuesit e Shkodrës nisen drejt Tiranës, Kryetari i PD: Po na bëjnë presion

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 08:21
Protestuesit e Shkodrës

Protestuesit e Shkodrës janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e organizuar nga opozita.

Ndërkaq, mësohet se policia ka vënë postblloqe mes Shkodrës dhe Lezhës për të kontrolluar qytetarët.

Ndërsa, kryetari i PD në Shkodër, Xhevdet Amulli ka folur për mediat, duke u shprehur se Rama ka ardhur në pushtet nga votat e vjedhura.

“Ka ardhur në pushtet me votat e vjedhura, po vjeç çdo ditë çdo gjë të këtij vendi. Protestat nuk do të ndalen deri në rrëzimin e kësaj qeveri. Edhe sot do të marrin pjesë protestues nga e gjithë Shqipëria nga jugu në veri.

Sot do të vërshojnë nga Shkodra mbi 5 persona me autobusa dhe mjete megjithëse autobusëve u është bërë presion duke u marrë patentat shoferëve, duke u bllokuar letrat dhe duke i gjobitur. Protestën popullore nuk mund ta ndalojnë me presione sepse kjo qeveri është në grahmat e fundit.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...