Basha: Sot është dita e rrugëtimit drejt Shqipërisë evropiane - Bota Sot
Basha: Sot është dita e rrugëtimit drejt Shqipërisë evropiane

Shqipëria

Basha: Sot është dita e rrugëtimit drejt Shqipërisë evropiane

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 10:50
Foto

Në protestën e cila po mbahet para Kuvendit të Shqipërisë nga simpatizantë dhe mbështetës të opozitës, ka dalë edhe kreu i PD-së Lulzim Basha.

Ai tha se sot është dita e parë e betejës dhe se kjo do të vazhdojë derisa siç thotë ai, qytatarëve t’u kthehet legjitimiteti politik.  

“ Kjo e ardhme nuk do të jetë e kriminelëve. Sot është dita e parë e kësaj beteje. Sot djegim mandatet dhe kjo betejë do të vazhdojë derisa qytetarëve në Shqipëri t’i kthehet legjitimiteti politik. Sot është dita e rrugëtimit drejt një Shqipërie evropiane”, tha Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...