Mediat italiane: Protesta të mëdha në Shqipëri, si ata të vitit 1990 - Bota Sot
Mediat italiane: Protesta të mëdha në Shqipëri, si ata të vitit 1990

Shqipëria

Mediat italiane: Protesta të mëdha në Shqipëri, si ata të vitit 1990

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 16:21
Pamje nga protesta

Në Shqipëri protesta kaq të mëdha nuk shiheshin që kur populli rrëzoi regjimin e Enver Hoxhës në vitin 1990.

Kështu e nis kronikën e sotme televizioni italian Rai2, që raporton për protestën e sotme të qytetarëve shqiptarë në Tiranë.

Sipas gazetarit që ka raportuar direkt nga Tirana, qytetarët protestojnë kundër një qeverie të kapur nga krimi dhe droga. Televizioni italian vë në dukje faktin se shumë shqiptarë kanë ardhur nga jashtë për të protestuar kundër qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...