Kryeministri në Roskovec, militantët e PD-së bllokojnë rrugën duke djegur goma - Bota Sot
Kryeministri në Roskovec, militantët e PD-së bllokojnë rrugën duke djegur goma

Shqipëria

Kryeministri në Roskovec, militantët e PD-së bllokojnë rrugën duke djegur goma

Më: 8 mars 2019 Në ora: 10:08
Foto

Dhjetra militantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të Roskovecit pasi kryeministri Edi Rama do të inspektojë investimet e kryera në këtë bashki.

Protestuesit u kanë vënë flakën gomave për të mos lejuar kalimin e kryeministrit.

Mes protestuesve është edhe deputeti i Qarkut të Fierit, Enkelejd Alibeaj.

Në protestë mbërrtën forcat e policisë, të cilët shpërndanë protestuesit dhe bënë të mundur hapjen e rrugës.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...