Rama gjen kohë për replika me ndjekësit në FB: O zot çfarë karajfili - Bota Sot
Rama gjen kohë për replika me ndjekësit në FB: O zot çfarë karajfili

Shqipëria

Rama gjen kohë për replika me ndjekësit në FB: O zot çfarë karajfili

Më: 16 mars 2019 Në ora: 15:14
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me ndjekësit e tij në facebook.

Një prej tyre kritikon qëndrimin e kryeministrit për t’u larguar nga Tirana ndërsa opozita proteston.

“Një burrë shteti duhet të rri në fronin e tij,  tregon që s’je njeriu duhur.”- i shkruan një prej komentuesve, ndërsa në përgjigje Rama i shkruan se sot jetojmë në kohën e punës e jo të froneve.

REPLIKAT

Komentuesi: Nje burre shteti duhet te rri ne fronin e tij,kjo tregon qe sje njeriu duhur.

Edi Rama: Sot nuk jetojme ne kohen e froneve po ne kohen e punes me njerezit e mes njerezve, po jam sjam une njeriu i duhur kete fatmiresisht se ke ne dore ti ta vendosesh

Komentuesi: bravo cdo protest e man fjalen rama ik ne vlor ne itali ne berat puna me ik

Edi Rama: hahaha o zot cfare karajfili, po pse do le punen e zakonshme ne terren une per dite te shtune dhe te rri ne zyre pa pune, per ata qe s’kane pune tjeter, e mblidhen para zyres time? Hajde mendje hajde, tamam karajfil kur thote populli

Komentuesi: Ky eshte Njeriu inicijatori i percarjes se kosoves bashk me baton spiunin dhe genc beberonin

Edi Rama: eh, kur lexon keto broqkulla te kujtohet ajo fjala cdo pyll ka derrat e vet, cdo vend ka veshegjatet e vet

Komentuesi: Turizem ne Tomorrin dhe Skraparin e bukur nuk mund te kete pa u mbyllur guroret tuaja si varre te hapura e ku punohet si ne shek e 18.

Edi Rama: avash qetesohu me ate guroret “tuaja” e para, sepse as jane tonat e as nuk ka bere kurrkush me shume se ne per t’i ndaluar, nderkohe qe ka s’ka turizem ne Skraparin e bukur kete s’e vendos ti, po e thone shifrat! Dhe e thone qarte: 13 mije turiste ne tere qarkun Berat ne 2013 dhe 110 mije vjet, nga te cilet 17 mije deri ne Skraparin e bukur! Shendet dhe mot me mire

Komentuesi: Zoti Rama mos u ul gju me gju me disa servila drejtore e biznesmen gjoja…por merru me shtetin shqiptar se po te iken per duarsh ne Tirane…tregoju burre shteti ….dhe jo nje kryetar bashkije ne Berat…

Edi Rama: qetesohu dhe shiko te besh ndonje pune per veten tende, se punen time e di vete une dhe mos shaj njerezit pa lidhje se eshte turp, ndersa hallet e shtetit lerua atyre qe kane detyre t’i mbajne se s’ta ka lene kush ty kete barre te madhe.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat