Alfred Peza: Protesta, jo popullore por e organizuar nga aparatet politike - Bota Sot
Alfred Peza: Protesta, jo popullore por e organizuar nga aparatet politike

Shqipëria

Alfred Peza: Protesta, jo popullore por e organizuar nga aparatet politike

Më: 18 mars 2019 Në ora: 22:37
Alfred Peza

Alfred Peza, Sekretar për mediat në PS dhe analist i njohur deklaroi në Open se ka një spekullim kur thuhet se janë protesta popullore ato që organizon opozita.

Sipas Pezës ato janë të organizuar nga ana e motorit politik të PD-së dhe LSI-së dhe jot ë organizuara nga qytetarët.

Kjo deklaratë ka sjellë një përplasje me Neritan Sejaminin, i cili kundërshtoi Pezën duke thënë që protesta ishte popullore, pasi ata kanë dalë edhe njerëzit e paparti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat