Milo: Nëse një protestues vritet, Shqipëria merr flakë - Bota Sot
Milo: Nëse një protestues vritet, Shqipëria merr flakë

Shqipëria

Milo: Nëse një protestues vritet, Shqipëria merr flakë

Më: 21 mars 2019 Në ora: 23:32

Ish-ministri i Jashtëm shqiptar Paskal Milo, duke iu referuar deklaratave të Presidentit Meta se nevojitet një zgjidhje para se të krijohen konfrontime në vend, tha në Open se Shqipëria ndodhet në një fazë të tillë që nëse një protestues vritet, Shqipëria digjet.

“Shumë kollaj mund të shkosh në konfrontime në Shqipëri. Mjafton njl viktimë në protestë dhe Shqipëria merr flakë”, u shpreh Milo.

Më herët në studion e Open ai u shprej Ish-ministri i Jashtëm shqiptar Paskal Milo deklaroi në Open se deklaratat e Ilir Metës janë një lojë e fortë politike që drejtohet edhe ndaj qeverisë por edhe ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas Milos, Meta kërkon të trondisë dhe të sjellë një zhvillim që do të çojë tek tërheqja e mazhorancës. Metafora me Aljenden i drejtohet edhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...