Lleshaj kërkon ndryshime në procesin e vettingut - Bota Sot
Lleshaj kërkon ndryshime në procesin e vettingut

Shqipëria

Lleshaj kërkon ndryshime në procesin e vettingut

Më: 6 maj 2019 Në ora: 12:24
Sandër Lleshaj

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj kërkon ndryshimin e procesit të vettingut, i cili është një proces i pandërprerë.

Në komisionin e sigurisë, ministri tha se efektivët që kalojnë vettingun, të bëhen komisionerë. Në fazën e tretë, të shtohen të tjerë që e kanë kaluar vettingun dhe të formohet struktura e vettingut për pjesën e mbetur. Aktualisht në proces janë drejtues të lartë të policisë dhe ata nuk mund të qëndrojnë gjithë kohës në këtë komision sepse çedohet puna e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...