“Nderojmë sakrificën e saj”, SHBA reagojnë për vrasjen e efektives shqiptare - Bota Sot
“Nderojmë sakrificën e saj”, SHBA reagojnë për vrasjen e efektives shqiptare

Shqipëria

“Nderojmë sakrificën e saj”, SHBA reagojnë për vrasjen e efektives shqiptare

Më: 6 maj 2019 Në ora: 17:23
Ambasada amerikane në Tiranë

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vdekjes në krye të detyrës, së efektives Hasanaj.

Përmes Facebook, Uashingtoni shpreh ngushëllimet dhe nderim për sakrificën e ushtarakes së rënë në Letoni.

“Shtetet e Bashkuara shprehin ngushëllime për familjen dhe miqtë e Zafire Hasanaj, ushtaren e vrarë sot në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni dhe i urojmë shërim të shpejtë dy ushtarëve shqiptarë të plagosur. Ne nderojmë sakrificën e saj” – thuhet në reagimin e ambasadës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat