Kryeministri liron nga detyra dy prefektë, do kandidojnë për kryetar bashkie - Bota Sot
Kryeministri liron nga detyra dy prefektë, do kandidojnë për kryetar bashkie

Shqipëria

Kryeministri liron nga detyra dy prefektë, do kandidojnë për kryetar bashkie

Më: 15 maj 2019 Në ora: 19:12
Gledian Llatja, Valdrin Pjetri

Dy prefektë, ai i Elbasanit Gledian Llatja dhe i Shkodrës Valdrin Pjetri janë liruar nga detyra, pasi do të kandidojnë për kryetarë bashkie.

Lirimi nga detyra është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Po ashtu, me vendim të Këshillit të Ministrave është emëruar Çesk Millja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...