Nusja shqiptare fillimisht e helmon vjehrren, pastaj e mbytë me duar: Arsyeja tmerruese - Bota Sot
Nusja shqiptare fillimisht e helmon vjehrren, pastaj e mbytë me duar: Arsyeja tmerruese

Shqipëria

Nusja shqiptare fillimisht e helmon vjehrren, pastaj e mbytë me duar: Arsyeja tmerruese

Më: 21 maj 2019 Në ora: 13:40
Vrasja e Lirije Lamit

Vrasja e Lirije Lamit nga nusja e saj tronditi mbarë opinionin publik vitin e kaluar. Marjana Cmeta helmoi me lëng portokalli e më pas e mbyti me duar vjehrrën e saj.

Krimi u zbulua nga një video e regjistruar nga hoxha ku nusja ishte rrëfyer. Prej 1 viti Marjana ndodhet në burgun e grave “Ali Demi” në Tiranë.

Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi ndaj Marjanës dhe ish-bashkëshorti i saj, Oltion Lami ka treguar se si e mori vesh vrasjen e nënës nga videoja e Hoxhës. Oltioni dëshmoi se nëna dhe ish-bashkëshortja kishin pasur konflikte dhe për këto konflikte prindërit kishin ikur nga shtëpia. “Ditën e ngjarjes, nëna kishte shkuar te banesa për të çuar qumështin”, tha Oltioni. Vrasja sipas tij ka ndodhur pas largimit për në punë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...