Refuzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje 4 anëtarët e KQZ - Bota Sot
Refuzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje 4 anëtarët e KQZ

Shqipëria

Refuzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje 4 anëtarët e KQZ

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 13:26
Presidenti Ilir Meta

Merren ne mbrojtje kater anetaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, qe vendosen me vote, pak dite me pare, te refuzojne dekretin e presidentit Meta, per anulimin e 30 qershorit si date e zgjedhjeve vendore.

Mesohet se kerkesa eshte bere ne Ministrine e Brendshme nga vete kater anetaret e KQZ, e pas kesaj atyre u jane vene ne dispozicion truproja qe i mbajne nen mbikeqyrje.

Keshtu ne mbrojtje jane vene nenkryertari Denar Biba, Edlira Jorgaqi, Bledar Skenderi dhe Rezarta Bitri.

Nderkohe, sot KQZ do te vijoje me mbledhjen e radhes, sipas rendit te punes ne kuader te procesit zgjedhor te 30 qershorit. Ne mungese te kryetarit Klement Zguri, qe ishte per respektim te dekretit te Metes, mbledhjen e drejton Denar Biba.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...