Takimi i Ramës në Pogradec, mbështetësit e opozitës nisin bllokimin e rrugës - Bota Sot
Takimi i Ramës në Pogradec, mbështetësit e opozitës nisin bllokimin e rrugës

Shqipëria

Takimi i Ramës në Pogradec, mbështetësit e opozitës nisin bllokimin e rrugës

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 16:35
Foto

Mbështetësit e PD dhe LSI vazhdojnë me bllokimin e rrugëve dhe organizmin e protestave kudo që kryeministri Edi Rama shkon.

Kësaj radhe mbështetës të partive opozitare janë mbledhur në Grabovicë,në aksin Korçë-Pogradec. Të pranishëm janë edhe ish-deputetët Klevis Balliu dhe Ervin Salianji.

Top Channel mëson se protestuesit po presin kalimin e kryeministrit Rama,i cili ka planifikuar një takim elektoral në orën 18:00 në Pogradec.

Gjithashtu mësohet se protestuesit kishin edhe domate me vete, por ua hoqi policia.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...