Arta Marku në parlament, prezanton raportin mbi gjendjen e kriminalitetit për 2018-n - Bota Sot
Arta Marku në parlament, prezanton raportin mbi gjendjen e kriminalitetit për 2018-n

Shqipëria

Arta Marku në parlament, prezanton raportin mbi gjendjen e kriminalitetit për 2018-n

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 11:02
Arta Marku

Kuvendi po diskuton sot në seancën plenare një interpelancë me Ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, kërkuar nga deputeti Artur Roshi.

Ajo çfarë është vë re është edhe pjesëmarrja e kryeprokurores Arta Marku, e cila do të prezantojë raportin e Prokurorit të Përgjithshëm mbi gjendjen e kriminalitetit për vitin 2018.

Po ashtu sot do të prezantohet raporti i veprimtarisë vjetore të Entit Rregullator të Energjisë për vitin 2018.

Kuvendi shqyrton sot edhe Projektligjin “Për një ndryshim në ligjin nr. 9900, datë 10.04.2008, “Për rezervat materiale të shtetit”.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...