Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 07:56
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në detin Jon cila do të kushtëzojë Shqipërinë me mot të paqëndrueshëm me reshje shiu.

Për sot, moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje shiu të përqendruara në jug dhe zonën qendrore në pjesën e parë të ditës.

Era do të  jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  8 -10 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   15/26°C

Zonat e  ulëta  18/27°C

Zonat  bregdetare 20/27°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat