Policia zbarkon në Lazarat, 5 të arrestuar për kultivim kanabis - Bota Sot
Policia zbarkon në Lazarat, 5 të arrestuar për kultivim kanabis

Shqipëria

Policia zbarkon në Lazarat, 5 të arrestuar për kultivim kanabis

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 09:15
Ilustrim

Policia e Gjirokastrës ka zbarkuar në Lazarat, ku 5 persona janë arrestuar për kulitivim të lëndëve narkotike.

"Në kuadër të operacionit të koduar "Sopoti"për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, policia zbuloi në oborret e banesave 10 deri 15 bimë të dyshuara narkotike",sqaron policia.

Të arrestuarit janë:

B.A., 65 vjeç, banues në fshatin Lazarat;

S.A., 40 vjeç, banues në Sarandë;

M.K., 69 vjeç, banues në fshatin Lazarat;

H.N., 46 vjeçe, banuese në fshatin Lazarat;

B.N., 36 vjeçe, banuese në fshatin Lazarat.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike", parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal./oranews/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...