Rama ‘sulmon’ RAI 3: Me gazetarinë s’ka pikë lidhje - Bota Sot
Rama ‘sulmon’ RAI 3: Me gazetarinë s’ka pikë lidhje

Shqipëria

Rama ‘sulmon’ RAI 3: Me gazetarinë s’ka pikë lidhje

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 16:12
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama në një postim në tëitter ka reaguar pas publikimit të dokumentarit “Narcotica”, në RAI 3.

Rama ka ‘sulmuar’ RAi 3 duke shkruar se ajo që serviret sot nuk ka aspak lidhje me gazetarinë.

“S’kemi ç’bëjmë!E kotë të harxhosh kohë me shumëçka sot serviret ende si gazetari,po me gazetarinë s’ka pikë lidhje. Çka vërtetë vlen çdo minutë janë reformat,punët,veprat.Ato do të flasin,kur llafet t’i ketë marrë era dhe baltën ta ketë fshirë uji i kohës”, shkruan Rama.

Ndërsa ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj shkruante se e vërteta ishte krejt ndryshe nga ç’ka paraqet mishmashi televiziv i përgatitur nga njerëz që janë larg së qeni në nivelin e respektit tonë për kanalin publik italian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...