Moti për sot / Ja se çfarë do të ndodhë

Shqipëria

Moti për sot / Ja se çfarë do të ndodhë

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 08:09
Foto ilustrim

Nga dita e dielë deri të martën, moti në vend do të jetë shumë i nxehtë.

Sipas parashikimeve të bëra, temperaturat në zona të caktuara pritet të mbërrijnë edhe në 40 gradë.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka përgatitur parashikimin e motit për ditën e diel.

Temperaturat

Të dielën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 32 °C

në vendet e ulëta: 21/ 37 °C

në vendet malore: 18 / 32 °C.

Reshjet

Të dielën nuk priten reshje

Era

bTë dielën era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë vendin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat