Dita më e nxehtë e vitit në Shqipëri, ja sa do shkojnë temperaturat - Bota Sot
Dita më e nxehtë e vitit në Shqipëri, ja sa do shkojnë temperaturat

Shqipëria

Dita më e nxehtë e vitit në Shqipëri, ja sa do shkojnë temperaturat

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 08:19
Foto ilustrim

Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, vendi ynë sot do të përfshihet nga temperatura të larta në të gjithë territorin.

Temperaturat do të jenë në ngritje duke bërë që termometri të shkojë deri në 39 gradë celcius në rang territori duke bërë që kjo të jetë një nga ditët më të nxehta të vitit.

E njëjta situatë do të paraqitet edhe ditën e nesërme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...