Emigrantët 3 orë të bllokuar në Kakavjë, shkak pala greke

Shqipëria

Emigrantët 3 orë të bllokuar në Kakavjë, shkak pala greke

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 21:28
Ilustrim

Pas përfundimit të pushimeve, emigrantët shqiptarë janë kthyer në vendet e punës në Greqi.

Por mbrëmjen e sotme (23 gusht) në pikën kufitare të Kakavjës qindra automjete janë në radhë për të kaluar kufirin.

Ata kanë qëndruar mbi 3 orë të bllokuar në kufi dhe shkak është bërë pala greke, e cila punon vetëm me dy sportele, ndërsa pala shqiptare me 5 sportele.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat