Zjarri përfshin pyjet në Lurë - Bota Sot
Zjarri përfshin pyjet në Lurë

Shqipëria

Zjarri përfshin pyjet në Lurë

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 20:54
Foto

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe pyjore në Lurë.

Referuar denoncimit të qytetarëve në redaksin e RTV Ora bëhet e ditur se zjarri ka rënë në fshatin Vlashaj të Lurës.

Zjarri ka nisur që prej mëngjesit të ditës së sotme, por vetëm në mbrëmje forcat e zjarrfikëses kanë mbërritur në vendngjarje.

Ndërkohë qytetari për RTV Ora konfimon se zjarri është ende aksit dhe po vijon djegia e pyjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...