Tusk në Tiranë: BE të hapë negociatat për Shqipërinë, askush nuk po i bën ndokujt nder - Bota Sot
Tusk në Tiranë: BE të hapë negociatat për Shqipërinë, askush nuk po i bën ndokujt nder

Shqipëria

Tusk në Tiranë: BE të hapë negociatat për Shqipërinë, askush nuk po i bën ndokujt nder

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 16:14
Edi Rama, Donald Tusk

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ndodhen në një prononcim për median.

Kryeministri falenderoi zotin Tusk për gjithçka ka bërë si dhe i akordoi "Yllin e madh të Mirënjohjes" dhe e quajti "Avokat i procesit të zgjerimit dhe afrimit të mëtejshëm të Ballkanit Perëndimor.."

Donald Tusk: "Kam qenë gjithmonë i mendimit se BE duhet të çelë negociatat dhe nuk e kam ndryshuar mendjen dhe vazhdoj të jem i të njëjtit mendim. Vendi juaj duhet të trajtohet ashtu si trajtohen vendet e tjera të rajonit... Nuk mund të ketë Europë stabël pa integrimin e Ballkanit në BE. Kjo do të thotë që askush nuk po i bën ndokujt ndonjë nder." 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...