Tërmetet në Shqipëri, 105 të plagosur në vend, 3 në gjendje serioze - Bota Sot
Tërmetet në Shqipëri, 105 të plagosur në vend, 3 në gjendje serioze

Shqipëria

Tërmetet në Shqipëri, 105 të plagosur në vend, 3 në gjendje serioze

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 12:45
Foto ilustrim

Tërmetet që tronditën Shqipërinë përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të plagosur.

Në total në vend janë trajtuar 105 qytetarë me fraktura dhe dëmtime për shkak të tërmetit.

Aktualisht tek spitali i Traumës janë 7 persona nën mbikëqyrje dhe që po marrin trajtim, 3 paraqiten në gjendje më serioze.

Të plagosurit e kanë marr ndihmën mjekësore në spitalin e Traumës, spitalin rajonal të Durrësit dhe QSUT.

Në Durrës janë 3 persona që po mbahen nën mbikëqyrje nga personeli mjekësor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...