Video fjalë për fjalë, si e refuzoi Macron Shqipërinë - Bota Sot
Video fjalë për fjalë, si e refuzoi Macron Shqipërinë

Shqipëria

Video fjalë për fjalë, si e refuzoi Macron Shqipërinë

Më: 17 tetor 2019 Në ora: 21:07
Emanuel Macron

Presidenti frances Emanuel Macron e bëri të qartë dje se ishte kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas tij BE ka probleme të brendshme dhe për momentin nevojitet një reformim i procedurës së zgjerimit, pastaj të flitet për hapjen e negociatave për këto dy vende.

E fortë ishte sidomos deklarata e tij, kur tha se e kishte të vështirë t’u shpjegonte francezëve hapjen e negociatave për Shqipërinë, kur ky shtet është i dyti në Francë për numrin e madh e azilantëve.

Shihni në videon më poshtë të përkthyer në shqip nga Exit.al këtë pjesë të deklaratës së Macron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat