“Lironi Alvinin”- Kulla në Milano, thirrje për shpëtimin e 11-vjeçarit shqiptar - Bota Sot
“Lironi Alvinin”- Kulla në Milano, thirrje për shpëtimin e 11-vjeçarit shqiptar

Shqipëria

“Lironi Alvinin”- Kulla në Milano, thirrje për shpëtimin e 11-vjeçarit shqiptar

Më: 4 nëntor 2019 Në ora: 23:17
Foto

Nisur nga mbrëmja e sotme, kulla Pirelli në Milano do të mbajë në fasadën e saj për dy ditë mbishkrimin “Free Alvin” (“Lironi Alvinin”).

Bëhet fjalë për rastin e 11–vjeçarit shqiptar Alvin Berisha të mbetur në kampet e Sirisë.

Ju kujtojmë se për herë të parë, rasti në fjalë u denoncua nga emisioni italian investigative “Le Iene”. Kur ishte në moshën 6-vjeçare Alvin u mor nga e ëma e tij, një praktikante myslimane dhe u larguan drejt Sirisë për t’iu bashkuar ISIS-it, duke braktisur pjesën tjetër të familjes në Itali.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat