Bie edhe kryegjykatësi i Elbasanit, Sulejman Kurti probleme në tri kriteret - Bota Sot
Bie edhe kryegjykatësi i Elbasanit, Sulejman Kurti probleme në tri kriteret

Shqipëria

Bie edhe kryegjykatësi i Elbasanit, Sulejman Kurti probleme në tri kriteret

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 09:58
Sulejman Kurti probleme në tri kriteret

Nuk ka rikonfirmim në detyrë as për kreun e Gjykatës së Elbasanit, Sulejman Kurti. Vendimi është marrë sot në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit (KPK).

Vendimi u dha nga trupa gjykuese e përbërë nga Firdes Shuli, Lulzim Hamitaj dhe Valbona Sanxhaktari.

Kurti rezultoi me probleme në të trija kriteret e vetting-ut, ku prona të krijuara me burime të pajustifikuara, një raport sekret që sugjeron lidhje me krimin e organizuar dhe një masë sigurie arrest me burg i paargumentuar, e bënë të pamundur rikonfirmimin në detyrë të gjykatësit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat