Basha reagon pas ftesës për Veselin: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës - Bota Sot
Basha reagon pas ftesës për Veselin: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

Shqipëria

Basha reagon pas ftesës për Veselin: Askush s’e përdhos dot luftën dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 22:48
Basha dhe Veseli

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me ftesën që Gjykata e Hagës i ka bërë kryetarit të PDK-së Kadri Veseli.

“Askush nuk e përdhos dot luftën çlirimtare dhe sakrificën sublime të popullit të Kosovës për liri dhe pavarësi. Kadri Veseli dhe të gjithë bashkëluftëtarët e tij të thirrur në Hagë do ti dëshmojnë sërish botës drejtësinë e kauzës së lirisë nga pushtimi dhe shtypja çnjerëzore”, shprehet Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat