Konviktet u dëmtuan/ Te Mjekësia, studentët sistemohen në ambiente të tjera - Bota Sot
Konviktet u dëmtuan/ Te Mjekësia, studentët sistemohen në ambiente të tjera

Shqipëria

Konviktet u dëmtuan/ Te Mjekësia, studentët sistemohen në ambiente të tjera

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 15:57
Foto ilustrim

Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar gjithashtu edhe dy konviktet e Universitetit të Mjekësisë, përkatësisht godinat me numër 3 dhe 4.

Studentët e këtyre godinave janë transferuar pranë konvikteve të Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit. Ndërkohë bashkia e Tiranës ende nuk ka marrë një vendim se çfarë do të bëj më këto godina nëse ata do të restaurohen apo do të prishen, për këtë arsye pritet dalja e një ekspertize teknike më të detajuar e cila do të japë vendimin përfundimtarë.

“Në godinë C të fakultetit të Inxhinierisë janë akomoduar 200 studentë. Vende kemi pasur mjaftueshme për momentin dhomat janë dyshe ose treshe“, shprehet Marjon Gorica.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat