“Shpërndahen 2850 pako ushqimore”/ Ministrja Xhaçka: Vijojnë operacionet humanitare në ndihmë të familjeve në nevojë

Shqipëria

“Shpërndahen 2850 pako ushqimore”/ Ministrja Xhaçka: Vijojnë operacionet humanitare në ndihmë të familjeve në nevojë

Më: 25 mars 2020 Në ora: 11:09
Olta Xhaçka

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj një postim ku shihen Forcat e Armatosura dhe Policia e Shtetit teksa po vijojnë me operacionet humanitare në ndihmë të familjeve në nevojë.

“2850 pako ushqimore janë shpërndarë në vetëm pak ditë në familjet që jetojnë në çadra në 4 bashkitë e prekura nga tërmeti”, shkruan ministrja në postim, duke shtuar se vijojnë operacionin humanitar në ndihmë të kryefamiljarëve, pensionistëve dhe kryefamiljarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat