Manastirliu tregon sakrificën e laborantes së njohur dhe jep mesazhin e fuqishëm

Shqipëria

Manastirliu tregon sakrificën e laborantes së njohur dhe jep mesazhin e fuqishëm

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 21:01
Ogerta Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka prezantuar laboranten që punon në Institutin e Shëndetit Publik, aty ku bëhen analizat për Covid-19.

“Klementina Saliasi prej 20 vitesh punon në laboratorin tonë të referencës në Institutin e Shëndetit Publik. E palodhur në këto muaj të epidemisë, Klementina, nënë e dy fëmijëve të vegjël, i është përkushtuar identifikimit laboratorik të #COVID19, pa orare, 24/7 në përgjigje të nevojave nga i gjithë vendi!

Postimi i saj:

Klementina Saliasi prej 20 vitesh punon në laboratorin tonë të referencës në Institutin e Shëndetit Publik. E palodhur në këto muaj të epidemisë, Klementina, nënë e dy fëmijëve të vegjël, i është përkushtuar identifikimit laboratorik të #COVID19, pa orare, 24/7 në përgjigje të nevojave nga i gjithë vendi!

#Krenare për njerëzit e punës

#BASHKË kundër #COVID19

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat