Momentet e fundit/ Ende mister vdekja e shqiptares Maria në Trikala

Shqipëria

Momentet e fundit/ Ende mister vdekja e shqiptares Maria në Trikala

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 22:37
Shqiptarja Maria

Autoritetet po përpiqen të hedhin dritë mbi shkaqet e vdekjes së 16-vjeçares, e cila u gjet i vdekur në Profetin Elias të Trikala, pasi nekropsi-nekropsi nuk dha përgjigje të qarta.

Sipas një raporti nga ERT, autoritetet po hetojnë të gjitha mundësitë, por ajo që shpresojnë se do të hedhë dritë mbi çështjen është ekzaminimi i telefonave celular, por edhe një video nga një kamerë sigurie e cila ka regjistruar 16-vjeçaren rreth orës 03:00 të mëngjesit, në një rrugë aty pranë, për t’u rikthyer në shtëpinë e saj.

Por nga ai moment deri në momentin kur e mitura u gjet e vdekur jashtë kishës, një vello misteri mbulon çështjen.

Rezultati i ekzaminimit mjeko-ligjor të kryer në prani të këshilltarit teknik të familjes që tregon lëndime të rënda në kokë dhe kraharori por që nuk merret asnjë përgjigje.

Në të njëjtën kohë, këshilltari teknik nga hetimi që ai bëri në vendin e kishës vlerësoi se një e mitur është shumë e vështirë të ngjitet në çatinë e kishës, ndërsa skelat janë jashtëzakonisht të paqëndrueshme.

A do të ‘flasë’ telefoni celular?

Image

Ndërkohë që ka filluar ekzaminimi i telefonit celular të 16-vjeçares, në mënyrë që të zbulohet se me kë bisedoi, natën fatale, ndërsa lokacionet e telefonave të atyre që ishin në kodrën e Profit Ilias atë natë pritet të gjenden, kjo bën fjalë për të martën dhe të mërkurën në mëngjes.

Gjithashtu, dëshmitë e të afërmve dhe oficerit të policisë, 27-vjeçar, i cili pranoi se pa vajzën në natën fatale për rreth një orë dhe e la atë të kthehej në shtëpi, kanë përfunduar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat