Policia sërish aksion në Kukës, nën hetim 10 biznesmenë, ja për çfarë akuzohen

Shqipëria

Policia sërish aksion në Kukës, nën hetim 10 biznesmenë, ja për çfarë akuzohen

Më: 4 mars 2021 Në ora: 10:50
Foto ilustrim

Policia e Kukësit vijon operacionin në bizneset, që nuk rezultojnë të regjistruar në organet tatimore.

Mësohet se një operacion i dytë i policisë ka ndëshkuar 10 biznesmenë të tjerë në Kukës.

Dyshohet se ata nuk kanë regjistruar bizneset e tyre bar-kaf dhe restorante.

Ata janë vënë nën hetim penal, pasi akuzohen për fshehje të të ardhurave dhe punësim të paligjshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat