Ekzekutohet Bardhok Pllanaj, autorët djegin makinën dhe largohen

Shqipëria

Ekzekutohet Bardhok Pllanaj, autorët djegin makinën dhe largohen

Më: 4 prill 2021 Në ora: 21:58
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ne Dobraç Shkodër duke udhëtuar me mjet është vrarë me armë zjarri Bardhok Pllani. Burime për Ora News, bëjnë me dije se policia ka rrethuar zonën, dhe në ndihmë po i vjen dhe FSHN. Ndërkohë në foton e mëposhtme është Bardhok Pllani, që u ekzekutua mbrëmjen e sotme.

Mësohet se janë ngritur pika kontrolli në të gjithë vendin dhe policia po bën kontrolle të imtësishme.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes, aty ku kanë pikasur edhe një mjet që po digjej. 

Njoftimi i policisë:

Shkodër/Informacion paraprak

Më datë 04.04.2021, rreth orës 21:10, në fshatin Dobraç i Ri, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, duke udhëtuar me automjet është vrarë me armë zjarri shtetasi B. P. rreth 46 vjeç banues në Shkoj i Ri.

Shërbimet e Policisē kanë rrethuar zonën dhe kanë ngritur pika kontrolli.

Në ndihmë të Policisë lokale kanë shkuar dhe grupe të FNSH Shkodër

Veprimet po kryhen me grup hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Bëhet e ditur se Pllani ishte në kërkim nga policia pasi në dhjetor të vitit të shkuar dyshohej si një nga autorët e të shtënave me armë drejt banesës dhe lokalit të një polici të shqiponjave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat