Po transportonte emigrantë të paligjshëm, pranga për 38-vjeçarin

Shqipëria

Po transportonte emigrantë të paligjshëm, pranga për 38-vjeçarin

Më: 21 prill 2021 Në ora: 10:48
Foto ilustrim

Shtetasi Fatjon Muçaj, 38 vjeç, u arrestua këtë të mërkurë nga Policia e Korçës.

Ai u kap duke transportuar tre emigrantë të paligjshëm me mjetin tip “Volksëagen”.

Nga secili, korçari do të merrte 1 mijë euro.

Dhe në këmbim, do t’i kalonte drejt vendeve të BE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat